Prawo spadkowe

Profesjonalna obsługa prawna w zakresie prawa spadkowego

Jako radca prawny z wieloletnim doświadczeniem, oferuję kompleksowe usługi prawne związane z prawem spadkowym. Moje wsparcie obejmuje prowadzenie spraw o stwierdzenie nabycia spadku, podział masy spadkowej, sporządzanie testamentów, dochodzenie zachowków, obsługę zapisów i poleceń oraz sprawy związane z wydziedziczeniem. Zapewniam indywidualne podejście do każdej sprawy oraz pełne zaangażowanie na każdym etapie postępowania.

Prowadzenie spraw o stwierdzenie nabycia spadku i o podział masy spadkowej

Stwierdzenie nabycia spadku

Reprezentuję klientów w postępowaniach sądowych o stwierdzenie nabycia spadku, pomagając w zgromadzeniu niezbędnych dokumentów i dowodów, a także w przygotowaniu wszelkich pism procesowych. Dbam o to, aby proces przebiegał sprawnie i bez zbędnych komplikacji.

Podział masy spadkowej

Pomagam w przeprowadzeniu podziału masy spadkowej, dążąc do sprawiedliwego i zgodnego z wolą spadkodawcy rozdziału majątku. Reprezentuję klientów zarówno w postępowaniach sądowych, jak i w negocjacjach między spadkobiercami, aby osiągnąć jak najlepsze rozwiązanie dla wszystkich stron.

Testamenty

Sporządzanie testamentów

Oferuję pomoc w sporządzaniu testamentów, zapewniając, że dokument będzie zgodny z obowiązującymi przepisami prawa oraz w pełni odda wolę spadkodawcy. Doradzam w kwestiach formalnych, jak i merytorycznych, aby testament był jasny, precyzyjny i skuteczny.

Weryfikacja testamentów

Przeprowadzam weryfikację istniejących testamentów, analizując ich treść pod kątem zgodności z prawem oraz potencjalnych ryzyk. Pomagam w interpretacji zapisów testamentowych oraz w rozwiązywaniu ewentualnych sporów między spadkobiercami.

Zachowek

Dochodzenie zachowków

Reprezentuję klientów w dochodzeniu zachowków, czyli części spadku przysługującej uprawnionym osobom, które zostały pominięte w testamencie. Przygotowuję niezbędne pisma procesowe, reprezentuję klientów przed sądami oraz prowadzę negocjacje mające na celu uzyskanie należnej części spadku.

Zapisy i polecenia

Realizacja zapisów i poleceń testamentowych

Pomagam w realizacji zapisów i poleceń testamentowych, dbając o to, aby wola spadkodawcy została w pełni zrealizowana. Reprezentuję klientów w postępowaniach sądowych oraz w kontaktach z innymi spadkobiercami, aby zapewnić prawidłowe wykonanie testamentu.

Wydziedziczenie

Postępowania związane z wydziedziczeniem

Oferuję wsparcie prawne w sprawach dotyczących wydziedziczenia, zarówno dla spadkodawców, którzy chcą wyłączyć określone osoby z dziedziczenia, jak i dla osób, które zostały wydziedziczone i chcą dochodzić swoich praw. Pomagam w przygotowaniu niezbędnych dokumentów, reprezentuję klientów w postępowaniach sądowych oraz doradzam w kwestiach związanych z wydziedziczeniem.

Zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na wszystkie Państwa pytania oraz przedstawię szczegółową ofertę dostosowaną do Państwa potrzeb. Moim celem jest zapewnienie pełnej ochrony prawnej oraz pewności w każdej sytuacji związanej z prawem spadkowym.

Kontakt

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, zachęcamy do kontaktu i umówienia się telefonicznie lub mailowo na dedykowane spotkanie.

Telefon i e-mail

+48 605 514 079

kontakt@radca-matuszczyk.pl

Adres kancelarii

Mateusz Matuszczyk
Kancelaria Radcy Prawnego
ul. Wyczółkowskiego 13
41-902 Bytom
(I piętro, lokal nr 3)

NIP: 6262945957
REGON:243440140